İçeriğe geç

Elazığ Isparta Arası Kaç KM

Elazığ Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Isparta arası kaç km? Elazığ Isparta arası kaç saat? Elazığ Isparta yol tarifi? Elazığ Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Isparta Arası Kaç KM

Elazığ Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 987 km’dir. Elazığ Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 765 km’dir.

Elazığ Isparta Arası Kaç KM

Elazığ Isparta Arası Kaç Saat

Elazığ Isparta arası kaç saat; Elazığ Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 987 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Elazığ Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Elazığ Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 765 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 31 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 31 dakika

Elazığ Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 987 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.