Diyarbakır Isparta Arası Kaç KM

Diyarbakır Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Isparta arası kaç km? Diyarbakır Isparta arası kaç saat? Diyarbakır Isparta yol tarifi? Diyarbakır Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Isparta Arası Kaç KM

Diyarbakır Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1123 km’dir. Diyarbakır Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 849 km’dir.

Diyarbakır Isparta Arası Kaç KM

Diyarbakır Isparta Arası Kaç Saat

Diyarbakır Isparta arası kaç saat; Diyarbakır Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1123 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 849 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 37 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 37 dakika

Diyarbakır Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1123 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 90 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.