İçeriğe geç

Denizli Isparta Arası Kaç KM

Denizli Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Isparta arası kaç km? Denizli Isparta arası kaç saat? Denizli Isparta yol tarifi? Denizli Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Isparta Arası Kaç KM

Denizli Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 173 km’dir. Denizli Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 129 km’dir.

Denizli Isparta Arası Kaç KM

Denizli Isparta Arası Kaç Saat

Denizli Isparta arası kaç saat; Denizli Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 173 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Denizli Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Denizli Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 129 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Denizli Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 173 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.