İçeriğe geç

Burdur Isparta Arası Kaç KM

Burdur Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Isparta arası kaç km? Burdur Isparta arası kaç saat? Burdur Isparta yol tarifi? Burdur Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Burdur Isparta Arası Kaç KM

Burdur Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 73 km’dir. Burdur Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 55 km’dir.

Burdur Isparta Arası Kaç Saat

Burdur Isparta arası kaç saat; Burdur Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 73 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Burdur Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Burdur Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 55 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 34 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

34 dakika

Burdur Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 73 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 6 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.