İçeriğe geç

Bitlis Isparta Arası Kaç KM

Bitlis Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Isparta arası kaç km? Bitlis Isparta arası kaç saat? Bitlis Isparta yol tarifi? Bitlis Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Isparta Arası Kaç KM

Bitlis Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1324 km’dir. Bitlis Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1015 km’dir.

Bitlis Isparta Arası Kaç Saat

Bitlis Isparta arası kaç saat; Bitlis Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1324 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1015 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 51 dakika

Bitlis Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1324 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 73 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 106 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.