Isparta Alanya Arası Kaç KM

Isparta Alanya arası kaç km; yazımızda öncelikle Isparta ve Alanya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Isparta Alanya arası kaç km? Isparta Alanya arası kaç saat? Isparta Alanya yol tarifi? Isparta Alanya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Isparta ile Alanya İli Hakkında Genel Bilgiler

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ilinin yüzölçümü yaklaşık 8,913 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37° 45′ 45.5400” Kuzey ve 30° 33′ 13.3380” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Alanya ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Alanya ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,577 km2dir. Alanya ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 32′ 39.9876” Kuzey ve 31° 59′ 43.4652” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Isparta Alanya Arası Kaç KM

Isparta Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 233 km’dir.

Isparta Alanya Arası Kaç KM

Isparta Alanya Arası Kaç Saat

Isparta Alanya arası kaç saat; Isparta Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 233 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika  sürmektedir. Isparta Alanya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Isparta Alanya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Isparta Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 233 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Isparta Alanya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Isparta Alanya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Alanya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Alanya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.