İçeriğe geç

Isparta Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Isparta ilinin alan kodu ise 246 şeklindedir. Isparta ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

246 Nerenin Alan Kodu?

Isparta İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 246 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Isparta Telefon Kodu, Isparta ili

Isparta ilçeleri, Isparta ilinin alan olarak Türkiye’nin otuz dördüncü en büyük ilidir. Büyük İskender kral olduktan sonra (MÖ 356 – MÖ 323), Anadolu’nun batısı Yunan hükümdarlığı tarafından yönetilmekteydi. İskender öldükten sonra bölge Atina’ya bağımlı kaldı. İlin adı geçmişten beri aynı isimde günümüze kadar gelmiştir. Isparta ilinin ekonomisi tarım ve hayvancılığı dayalı sektörler oluşturmaktadır. Isparta ilinin 2020 TÜİK verisine göre 440.304 nüfusa sahip illerimizdendir. Isparta ilinde on üç tane ilçe bulunmaktadır. Isparta ili Akdeniz bölgesinde yer almaktadır.

Isparta ilinin yüz ölçümü 8,913 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37° 45′ 45.5400” Kuzey ve 30° 33′ 13.3380” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Isparta Alan Kodu
Isparta Alan Kodu

Isparta Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodları sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…