İçeriğe geç

İslahiye Yol Tarifi

Gaziantep İslahiye yol tarifi; yazımızda öncelikle İslahiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İslahiye’ye nasıl gidilir? İslahiye yol tarifi? İslahiye yol haritası? İslahiye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İslahiye İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep’in ilçesi olan İslahiye, Gaziantep’in yerleşim yerlerinden biridir. İslahiye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 865 km2’dir. İslahiye ilçesinin rakımı ise 503 m olarak hesaplanmıştır. İslahiye ilinin Kuzeyinde Nurdağı, doğusunda ise Kilis, batısında Osmaniye, Güneyinde ise Hatay ilçeleri bulunmaktadır. İslahiye ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İslahiye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İslahiye ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 67.023 nüfusa sahiptir.

İslahiye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İslahiye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İslahiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İslahiye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İslahiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İslahiye’ye Nasıl Gidilir? İslahiye Yol Tarifi

İslahiye’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İslahiye’ye gelebilirsiniz. İslahiye karayolu ile Gaziantep şehir merkezine 89.4 km, İstanbul’a yaklaşık 1.094 km, Ankara’ya yaklaşık 659 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.076 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Gaziantep Şehir Merkezinde yer alan Gaziantep Havalimanı’na gidebilirsiniz. Gaziantep Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İslahiye ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Gaziantep’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Gaziantep demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İslahiye ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.