İçeriğe geç

İskilip Yol Tarifi

Çorum İskilip yol tarifi; yazımızda öncelikle İskilip şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İskilip’e nasıl gidilir? İskilip yol tarifi? İskilip yol haritası? İskilip İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İskilip İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan İskilip, Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. İskilip İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.170 km2’dir. İskilip ilçesinin rakımı ise 734 m olarak hesaplanmıştır. İskilip ilinin Kuzeyinde Kargı, doğusunda ise Oğuzlar, batısında Bayat, güneyinde Uğurludağ ilçeleri bulunmaktadır. İskilip ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İskilip İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İskilip ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 31.892 nüfusa sahiptir.

İskilip İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İskilip Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İskilip’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İskilip Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İskilip’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İskilip’e Nasıl Gidilir? İskilip Yol Tarifi

İskilip’e kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İskilip’e gelebilirsiniz. İskilip karayolu ile Çorum şehir merkezine 45,5 km, İstanbul’a yaklaşık 563 km, Ankara’ya yaklaşık 203 km, İzmir’den ise yaklaşık 916 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ulaşımı yoktur.