İçeriğe geç

İskenderun Yol Tarifi

Hatay İskenderun yol tarifi; yazımızda öncelikle İskenderun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İskenderun’a nasıl gidilir? İskenderun yol tarifi? İskenderun yol haritası? İskenderun İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İskenderun İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan İskenderun, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. İskenderun İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 247 km2’dir. İskenderun ilçesinin rakımı ise 5 m olarak hesaplanmıştır. İskenderun ilinin Kuzeyinde Payas, doğusunda ise Kırıkhan, Güneyinde ise Belen ilçeleri bulunmaktadır. İskenderun ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İskenderun İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İskenderun ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 248.380 nüfusa sahiptir.

İskenderun İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İskenderun Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İskenderun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İskenderun Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İskenderun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İskenderun’a Nasıl Gidilir? İskenderun Yol Tarifi

İskenderun’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İskenderun’a gelebilirsiniz. İskenderun karayolu ile Hatay şehir merkezine 48.6 km, İstanbul’a yaklaşık 1.052 km, Ankara’ya yaklaşık 616 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.038 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hatay Şehir Merkezinde yer alan Hatay Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hatay Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İskenderun ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Hatay’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Hatay demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İskenderun ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.