İçeriğe geç

İscehisar Yol Tarifi

Afyon İscehisar yol tarifi; yazımızda öncelikle İscehisar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İscehisar‘a nasıl gidilir? İscehisar yol tarifi? İscehisar yol haritası? İscehisar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İscehisar İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan İscehisar, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. İscehisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 500 km2’dir. İscehisar ilçesinin rakımı ise 912 m olarak hesaplanmıştır. İscehisar ilinin Kuzeyinde Kütahya, doğusunda Bayat, batısında İhsaniye, Güneyinde ise Çobanlar ilçeleri bulunmaktadır. İscehisar ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İscehisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İscehisar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 24,437 nüfusa sahiptir.

İscehisar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İscehisar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İscehisar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İscehisar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İscehisar‘a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İscehisar’a Nasıl Gidilir? İscehisar Yol Tarifi

İscehisar‘a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İscehisar‘a gelebilirsiniz. İscehisar karayolu ile Afyon şehir merkezine 24 km, İstanbul’a yaklaşık 446 km, Ankara’ya yaklaşık 238 km, İzmir’den ise yaklaşık 352 km uzaklıktadır. Afyon şehrinde havaalanı bulunmadığından İscehisar ilçesine hava ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Afyon’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Afyon demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İscehisar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.