İçeriğe geç

İpsala Yol Tarifi

Edirne İpsala yol tarifi; yazımızda öncelikle İpsala şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İpsala’ya nasıl gidilir? İpsala yol tarifi? İpsala yol haritası? İpsala İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İpsala İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Edirne’nin ilçesi olan İpsala, Edirne’nin yerleşim yerlerinden biridir. İpsala İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 741 km2’dir. İpsala ilçesinin rakımı ise 18 m olarak hesaplanmıştır. İpsala ilinin Kuzeyinde Meriç, doğusunda ise Keşan, Güneyinde ise Enez ilçeleri bulunmaktadır. İpsala ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İpsala İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İpsala ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 27.246 nüfusa sahiptir.

İpsala İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İpsala Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İpsala’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İpsala Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İpsala’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İpsala’ya Nasıl Gidilir? İpsala Yol Tarifi

İpsala’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İpsala’ya gelebilirsiniz. İpsala karayolu ile Edirne şehir merkezine 116 km, İstanbul’a yaklaşık 247 km, Ankara’ya yaklaşık 701 km, İzmir’den ise yaklaşık 522 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Edirne’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Edirne demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İpsala ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.