İçeriğe geç

İpsala Posta Kodu

İpsala Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

İpsala Posta Kodu Sorgulama

İpsala’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

İpsala ilçesi Hakkında

İpsala ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz kırkıncı en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Edirne’nin ilçesi olan İpsala, Edirne’nin yerleşim yerlerinden biridir. İpsala İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 741 km2’dir. Rakımı ise 18 m olarak hesaplanmıştır. İpsala ilinin Kuzeyinde Meriç, doğusunda ise Keşan, Güneyinde ise Enez ilçeleri bulunmaktadır. İpsala ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İpsala İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İpsala ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 26.796 nüfusa sahiptir.

İpsala Posta Kodu
İpsala Posta Kodu