İçeriğe geç

İpekyolu Yol Tarifi

Van İpekyolu yol tarifi; yazımızda öncelikle İpekyolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İpekyolu’na nasıl gidilir? İpekyolu yol tarifi? İpekyolu yol haritası? İpekyolu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İpekyolu İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van’ın ilçesi olan İpekyolu, Van’ın yerleşim yerlerinden biridir. İpekyolu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 956 km2’dir. İpekyolu ilçesinin rakımı ise 1.729 m olarak hesaplanmıştır. İpekyolu ilçesinin Kuzeyinde Muradiye, doğusunda Özalp, batısında Tuşba, Güneyinde ise Erdemit ve Gürpınar ilçeleri bulunmaktadır. İpekyolu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İpekyolu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İpekyolu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 326.007 nüfusa sahiptir.

İpekyolu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İpekyolu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İpekyolu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İpekyolu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İpekyolu’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İpekyolu’na Nasıl Gidilir? İpekyolu Yol Tarifi

İpekyolu’na kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İpekyolu’na gelebilirsiniz. İpekyolu karayolu ile Van şehir merkezine 32.9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.670 km, Ankara’ya yaklaşık 1.244 km, İzmir’den ise yaklaşık 2.022 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Van Şehir Merkezinde yer alan Van Ferit Melen Havalimanı’na gidebilirsiniz. Van Ferit Melen Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İpekyolu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Van’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Van demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İpekyolu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.