İçeriğe geç

İnönü Yol Tarifi

Eskişehir İnönü yol tarifi; yazımızda öncelikle İnönü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İnönü’ye nasıl gidilir? İnönü yol tarifi? İnönü yol haritası? İnönü İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İnönü İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir’in ilçesi olan İnönü, Eskişehir’in yerleşim yerlerinden biridir. İnönü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 345 km2’dir. İnönü ilçesinin rakımı ise 837 m olarak hesaplanmıştır. İnönü ilinin Kuzeyinde ve batısında Bilecik, doğusunda ise Tepebaşı, Güneyinde ise Kütahya ilçeleri bulunmaktadır. İnönü ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İnönü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İnönü ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.514 nüfusa sahiptir.

İnönü İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İnönü Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İnönü’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İnönü Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İnönü’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İnönü’ye Nasıl Gidilir? İnönü Yol Tarifi

İnönü’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İnönü’ye gelebilirsiniz. İnönü karayolu ile Eskişehir şehir merkezine 39.8 km, İstanbul’a yaklaşık 285 km, Ankara’ya yaklaşık 276 km, İzmir’den ise yaklaşık 482 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Eskişehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Eskişehir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İnönü ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.