İçeriğe geç

İnegöl Yol Tarifi

Bursa İnegöl yol tarifi; yazımızda öncelikle İnegöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İnegöl’e nasıl gidilir? İnegöl yol tarifi? İnegöl yol haritası? İnegöl İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İnegöl İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan İnegöl, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. İnegöl İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.006 km2’dir. İnegöl ilçesinin rakımı ise 290 m olarak hesaplanmıştır. İnegöl İlçesinin, Kuzeyinde, Yenişehir, Doğusunda, Bilecik Batısında, Kestel Güneyinde, Kütahya ilçeleri bulunmaktadır. İnegöl ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İnegöl İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İnegöl ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 268,155 nüfusa sahiptir.

İnegöl İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İnegöl Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İnegöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İnegöl Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İnegöl’e yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

İnegöl’e Nasıl Gidilir? İnegöl Yol Tarifi

İnegöl’e kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İnegöl’e gelebilirsiniz. İnegöl karayolu ile Bursa şehir merkezine yaklaşık 48 İstanbul’a yaklaşık 195 km, Ankara’ya yaklaşık 342 km, İzmir’den ise yaklaşık 392 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bursa Şehir Merkezinde yer alan Bursa Yenişehir Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bursa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bursa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.