İçeriğe geç

İnebolu Yol Tarifi

Kastamonu İnebolu yol tarifi; yazımızda öncelikle İnebolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İnebolu’ya nasıl gidilir? İnebolu yol tarifi? İnebolu yol haritası? İnebolu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İnebolu İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan İnebolu, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. İnebolu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 417 km2’dir. İnebolu ilçesinin rakımı ise 17 m olarak hesaplanmıştır. İnebolu ilçesinin doğusunda Bozkurt, batısında Doğanyurt, Güneyinde ise Küre ilçeleri bulunmaktadır. İnebolu ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İnebolu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İnebolu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 20.980 nüfusa sahiptir.

İnebolu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İnebolu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İnebolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İnebolu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İnebolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İnebolu’ya Nasıl Gidilir? İnebolu Yol Tarifi

İnebolu’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İnebolu’ya gelebilirsiniz. İnebolu karayolu ile Kastamonu şehir merkezine 117 km, İstanbul’a yaklaşık 607 km, Ankara’ya yaklaşık 331 km, İzmir’den ise yaklaşık 959 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İnebolu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.