İçeriğe geç

İncesu Yol Tarifi

Kayseri İncesu yol tarifi; yazımızda öncelikle İncesu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İncesu’ya nasıl gidilir? İncesu yol tarifi? İncesu yol haritası? İncesu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İncesu İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan İncesu, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. İncesu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 874 km2’dir. İncesu ilçesinin rakımı ise 1.098 m olarak hesaplanmıştır. İncesu ilçesinin Kuzeyinde Kocasinan, doğusunda Hacılar, batısında Nevşehir, Güneyinde ise Yeşilhisar ve Develi ilçeleri bulunmaktadır. İncesu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İncesu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İncesu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 27.969 nüfusa sahiptir.

İncesu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İncesu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İncesu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İncesu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İncesu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İncesu’ya Nasıl Gidilir? İncesu Yol Tarifi

İncesu’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İncesu’ya gelebilirsiniz. İncesu karayolu ile Kayseri şehir merkezine 34.1 km, İstanbul’a yaklaşık 808 km, Ankara’ya yaklaşık 329 km, İzmir’den ise yaklaşık 831 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kayseri Şehir Merkezinde yer alan Kayseri Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kayseri Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İncesu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kayseri’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kayseri demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İncesu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.