İçeriğe geç

İmranlı Yol Tarifi

Sivas İmranlı yol tarifi; yazımızda öncelikle İmranlı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İmranlı’ya nasıl gidilir? İmranlı yol tarifi? İmranlı yol haritası? İmranlı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İmranlı İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan İmranlı, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. İmranlı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.292 km2’dir. İmranlı ilçesinin rakımı ise 1.605 m olarak hesaplanmıştır. İmranlı ilçesinin Kuzeyinde Suşehri ve Akıncılar, doğusunda Erzincan, batısında Zara, Güneyinde ise Divriği ilçeleri bulunmaktadır. İmranlı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İmranlı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İmranlı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.668 nüfusa sahiptir.

İmranlı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İmranlı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İmranlı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İmranlı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İmranlı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İmranlı’ya Nasıl Gidilir? İmranlı Yol Tarifi

İmranlı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İmranlı’ya gelebilirsiniz. İmranlı karayolu ile Sivas şehir merkezine 106 km, İstanbul’a yaklaşık 955 km, Ankara’ya yaklaşık 539 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.142 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sivas Şehir Merkezinde yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İmranlı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sivas’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sivas demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İmranlı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.