İçeriğe geç

İmamoğlu Yol Tarifi

Adana İmamoğlu yol tarifi; yazımızda öncelikle İmamoğlu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İmamoğlu’na nasıl gidilir? İmamoğlu yol tarifi? İmamoğlu yol haritası? İmamoğlu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İmamoğlu İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan İmamoğlu, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. İmamoğlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 424 km2’dir. İmamoğlu ilçesinin rakımı ise 84 m olarak hesaplanmıştır. İmamoğlu ilinin Kuzeyinde Aladağ ve Kozan, doğusunda ise Ceyhan, batısında Karaisalı, Güneyinde ise Sarıçam ilçeleri bulunmaktadır. İmamoğlu ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İmamoğlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İmamoğlu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 28,239 nüfusa sahiptir.

İmamoğlu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İmamoğlu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İmamoğlu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İmamoğlu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İmamoğlu’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İmamoğlu’na Nasıl Gidilir? İmamoğlu Yol Tarifi

İmamoğlu’na kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İmamoğlu’na gelebilirsiniz. İmamoğlu karayolu ile Adana şehir merkezine 52.7 km, İstanbul’a yaklaşık 973 km, Ankara’ya yaklaşık 537 km, İzmir’den ise yaklaşık 944 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adana Şehir Merkezinde yer alan Adana Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adana Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İmamoğlu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adana’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adana demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İmamoğlu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.