İmamoğlu Posta Kodu

İmamoğlu Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

İmamoğlu Posta Kodu Sorgulama

İmamoğlu’nda yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

İmamoğlu ilçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan İmamoğlu, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. İlçenin alan olarak Türkiye’nin altı yüz onuncu ilçesidir. İmamoğlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 424 km2’dir. Rakımı ise 84 m olarak hesaplanmıştır. İmamoğlu ilinin Kuzeyinde Aladağ ve Kozan, doğusunda ise Ceyhan, batısında Karaisalı, Güneyinde ise Sarıçam ilçeleri bulunmaktadır. İmamoğlu ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Yaz ayları sıcak seyretmekteyken, kış aylarında ılık ve yağışlı geçmektedir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. İmamoğlu İçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de bulunmaktadır. İmamoğlu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 27.784 nüfusa sahiptir.

İmamoğlu Posta Kodu
İmamoğlu Posta Kodu