İçeriğe geç

İlkadım Yol Tarifi

Samsun İlkadım yol tarifi; yazımızda öncelikle İlkadım şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İlkadım’a nasıl gidilir? İlkadım yol tarifi? İlkadım yol haritası? İlkadım İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İlkadım İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan İlkadım, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. İlkadım İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 155 km2’dir. İlkadım ilçesinin rakımı ise 10 m olarak hesaplanmıştır. İlkadım ilçesinin Kuzeyinde Atakum, doğusunda Canik, batısında Kavak ve Atakum, Güneyinde ise Kavak ilçeleri bulunmaktadır. İlkadım ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İlkadım İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İlkadım ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 338.614 nüfusa sahiptir.

İlkadım İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İlkadım Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İlkadım’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İlkadım Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İlkadım’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İlkadım’a Nasıl Gidilir? İlkadım Yol Tarifi

İlkadım’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İlkadım’a gelebilirsiniz. İlkadım karayolu ile Samsun şehir merkezine 13 km, İstanbul’a yaklaşık 731 km, Ankara’ya yaklaşık 397 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.083 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Samsun Şehir Merkezinde yer alan Samsun Çarşamba Havalimanı’na gidebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İlkadım ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Samsun’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Samsun demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İlkadım ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.