İçeriğe geç

İliç Yol Tarifi

Erzincan İliç yol tarifi; yazımızda öncelikle İliç şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İliç’e nasıl gidilir? İliç yol tarifi? İliç yol haritası? İliç İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İliç İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan’ın ilçesi olan İliç, Erzincan’ın yerleşim yerlerinden biridir. İliç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.382 km2’dir. İliç ilçesinin rakımı ise 1.104 m olarak hesaplanmıştır. İliç ilinin Kuzeyinde Refahiye, doğusunda Kemah, batısında Sivas, Güneyinde ise Kemaliye ilçeleri bulunmaktadır. İliç ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İliç İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İliç ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.877 nüfusa sahiptir.

İliç İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İliç Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İliç’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İliç Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İliç’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İliç’e Nasıl Gidilir? İliç Yol Tarifi

İliç’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İliç’e gelebilirsiniz. İliç karayolu ile Erzincan şehir merkezine 111 km, İstanbul’a yaklaşık 1.050 km, Ankara’ya yaklaşık 648 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.402 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzincan Şehir Merkezinde yer alan Erzincan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzincan Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İliç ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzincan’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzincan demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İliç ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.