İçeriğe geç

Ilgın Yol Tarifi

Konya Ilgın yol tarifi; yazımızda öncelikle Ilgın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ilgın’a nasıl gidilir? Ilgın yol tarifi? Ilgın yol haritası? Ilgın İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ilgın İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Ilgın, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Ilgın İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.636 km2’dir. Ilgın ilçesinin rakımı ise 1.039 m olarak hesaplanmıştır. Ilgın ilçesinin Kuzeyinde Yunak, doğusunda Kadınhanı, batısında Tuzlukçu, Akşehir ve Doğanhisar, Güneyinde ise Beyşehir ve Derbent ilçeleri bulunmaktadır. Ilgın ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ilgın İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ilgın ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 54.228 nüfusa sahiptir.

Ilgın İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ilgın Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ilgın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ilgın Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ilgın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ilgın’a Nasıl Gidilir? Ilgın Yol Tarifi

Ilgın’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ilgın’a gelebilirsiniz. Ilgın karayolu ile Konya şehir merkezine 102 km, İstanbul’a yaklaşık 567 km, Ankara’ya yaklaşık 260 km, İzmir’den ise yaklaşık 488 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ilgın ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ilgın ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.