İçeriğe geç

Ilgaz Yol Tarifi

Çankırı Ilgaz yol tarifi; yazımızda öncelikle Ilgaz şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ilgaz’a nasıl gidilir? Ilgaz yol tarifi? Ilgaz yol haritası? Ilgaz İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ilgaz İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı’nın ilçesi olan Ilgaz, Çankırı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Ilgaz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 845 km2’dir. Ilgaz ilçesinin rakımı ise 929 m olarak hesaplanmıştır. Ilgaz ilinin Kuzeyinde Kastamonu, batısında Kurşunlu, Güneyinde ise Korgun ilçeleri bulunmaktadır. Ilgaz ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ilgaz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ilgaz ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.098 nüfusa sahiptir.

Ilgaz İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ilgaz Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ilgaz’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ilgaz Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ilgaz’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ilgaz’a Nasıl Gidilir? Ilgaz Yol Tarifi

Ilgaz’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ilgaz’a gelebilirsiniz. Ilgaz karayolu ile Çankırı şehir merkezine 51,1 km, İstanbul’a yaklaşık 454 km, Ankara’ya yaklaşık 183 km, İzmir’den ise yaklaşık 807 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Çankırı’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Çankırı demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ilgaz ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.