İçeriğe geç

İkizdere Yol Tarifi

Rize İkizdere yol tarifi; yazımızda öncelikle İkizdere şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İkizdere’ye nasıl gidilir? İkizdere yol tarifi? İkizdere yol haritası? İkizdere İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İkizdere İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize’nin ilçesi olan İkizdere, Rize’nin yerleşim yerlerinden biridir. İkizdere İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 855 km2’dir. İkizdere ilçesinin rakımı ise 556 m olarak hesaplanmıştır. İkizdere ilçesinin Kuzeyinde Kalkandere, Rize ve Çayeli, doğusunda Çamlıhemşin, batısında Trabzon, Güneyinde ise Bayburt ve Erzurum ilçeleri bulunmaktadır. İkizdere ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İkizdere İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İkizdere ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.135 nüfusa sahiptir.

İkizdere İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İkizdere Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İkizdere’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İkizdere Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İkizdere’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İkizdere’ye Nasıl Gidilir? İkizdere Yol Tarifi

İkizdere’ye kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İkizdere’ye gelebilirsiniz. İkizdere karayolu ile Rize şehir merkezine 87.8 km, İstanbul’a yaklaşık 1.157 km, Ankara’ya yaklaşık 823 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.510 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.