İçeriğe geç

İkizdere Posta Kodu

İkizdere Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

İkizdere Posta Kodu Sorgulama

İkizdere’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

İkizdere ilçesi Hakkında

İkizdere ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz seksen ikinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Rize’nin ilçesi olan İkizdere, Rize’nin yerleşim yerlerinden biridir. İkizdere İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 855 km2’dir. Rakımı ise 556 m olarak hesaplanmıştır. İkizdere ilçesinin Kuzeyinde Kalkandere, Rize ve Çayeli, doğusunda Çamlıhemşin, batısında Trabzon, Güneyinde ise Bayburt ve Erzurum ilçeleri bulunmaktadır. İkizdere ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İkizdere İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İkizdere ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.583 nüfusa sahiptir.

İkizdere Posta Kodu
İkizdere Posta Kodu