İçeriğe geç

İkizce Yol Tarifi

Ordu İkizce yol tarifi; yazımızda öncelikle İkizce şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İkizce’ye nasıl gidilir? İkizce yol tarifi? İkizce yol haritası? İkizce İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İkizce İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu’nun ilçesi olan İkizce, Ordu’nun yerleşim yerlerinden biridir. İkizce İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 148 km2’dir. İkizce ilçesinin rakımı ise 141 m olarak hesaplanmıştır. İkizce ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Samsun, doğusunda Ünye, Güneyinde ise Çaybaşı ilçeleri bulunmaktadır. İkizce ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İkizce İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İkizce ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.570 nüfusa sahiptir.

İkizce İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İkizce Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İkizce’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İkizce Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İkizce’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İkizce’ye Nasıl Gidilir? İkizce Yol Tarifi

İkizce’ye kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İkizce’ye gelebilirsiniz. İkizce karayolu ile Ordu şehir merkezine 85.8 km, İstanbul’a yaklaşık 830 km, Ankara’ya yaklaşık 496 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.183 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ordu Şehir Merkezinde yer alan Ordu Giresun Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ordu Giresun Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İkizce ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.