İçeriğe geç

İkizce Posta Kodu

İkizce Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

İkizce Posta Kodu Sorgulama

İkizce de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

İkizce ilçesi Hakkında

İkizce ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz altmış beşinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu’nun ilçesi olan İkizce, Ordu’nun yerleşim yerlerinden biridir. İkizce İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 148 km2’dir. Rakımı ise 141 m olarak hesaplanmıştır. İkizce ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Samsun, doğusunda Ünye, Güneyinde ise Çaybaşı ilçeleri bulunmaktadır. İkizce ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İkizce İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İkizce ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 14.126 nüfusa sahiptir.

İkizce Posta Kodu
İkizce Posta Kodu