İçeriğe geç

İhsaniye Yol Tarifi

Afyon İhsaniye yol tarifi; yazımızda öncelikle İhsaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İhsaniye‘ye nasıl gidilir? İhsaniye yol tarifi? İhsaniye yol haritası? İhsaniye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İhsaniye İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan İhsaniye, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. İhsaniye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 909 km2’dir. İhsaniye ilçesinin rakımı ise 900 m olarak hesaplanmıştır. İhsaniye ilinin Kuzeyinde Eskişehir, doğusunda İscehisar, batısında Kütahya, Güneyinde ise Afyon Merkez ilçeleri bulunmaktadır. İhsaniye ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İhsaniye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İhsaniye ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 28,603 nüfusa sahiptir.

İhsaniye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İhsaniye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İhsaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İhsaniye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İhsaniye‘ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İhsaniye’ye Nasıl Gidilir? İhsaniye Yol Tarifi

İhsaniye‘ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İhsaniye‘ye gelebilirsiniz. İhsaniye karayolu ile Afyon şehir merkezine 36 km, İstanbul’a yaklaşık 397 km, Ankara’ya yaklaşık 394 km, İzmir’den ise yaklaşık 350 km uzaklıktadır. Afyon şehrinde havaalanı bulunmadığından İhsaniye ilçesine hava ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Afyon’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Afyon demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İhsaniye ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.