İhsaniye Posta Kodu

İhsaniye Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

İhsaniye Posta Kodu Sorgulama

İhsaniye’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

İhsaniye ilçesi Hakkında

İhsaniye ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz seksen sekizinci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan İhsaniye, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. İhsaniye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 909 km2’dir. Rakımı ise 900 m olarak hesaplanmıştır. İhsaniye ilinin Kuzeyinde Eskişehir, doğusunda İscehisar, batısında Kütahya, Güneyinde ise Afyon Merkez ilçeleri bulunmaktadır. İhsaniye ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İhsaniye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İhsaniye ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 27.807 nüfusa sahiptir.

İhsaniye Posta Kodu
İhsaniye Posta Kodu