İçeriğe geç

İhsangazi Yol Tarifi

Kastamonu İhsangazi yol tarifi; yazımızda öncelikle İhsangazi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İhsangazi’ye nasıl gidilir? İhsangazi yol tarifi? İhsangazi yol haritası? İhsangazi İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İhsangazi İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan İhsangazi, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. İhsangazi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 445 km2’dir. İhsangazi ilçesinin rakımı ise 870 m olarak hesaplanmıştır. İhsangazi ilçesinin Kuzeyinde Daday, doğusunda Kastamonu Merkez, batısında Araç, Güneyinde ise Çankırı ilçeleri bulunmaktadır. İhsangazi ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İhsangazi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İhsangazi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.381 nüfusa sahiptir.

İhsangazi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İhsangazi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İhsangazi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İhsangazi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İhsangazi’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İhsangazi’ye Nasıl Gidilir? İhsangazi Yol Tarifi

İhsangazi’ye kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İhsangazi’ye gelebilirsiniz. İhsangazi karayolu ile Kastamonu şehir merkezine 57.1 km, İstanbul’a yaklaşık 503 km, Ankara’ya yaklaşık 258 km, İzmir’den ise yaklaşık 855 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İhsangazi ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.