İçeriğe geç

İhsangazi Posta Kodu

İhsangazi Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

İhsangazi Posta Kodu Sorgulama

İhsangazi’ de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

İhsangazi ilçesi Hakkında

İhsangazi ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz on birinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan İhsangazi, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. İhsangazi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 445 km2’dir. Rakımı ise 870 m olarak hesaplanmıştır. İhsangazi ilçesinin Kuzeyinde Daday, doğusunda Kastamonu Merkez, batısında Araç, Güneyinde ise Çankırı ilçeleri bulunmaktadır. İhsangazi ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İhsangazi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İhsangazi ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 5.219 nüfusa sahiptir.

İhsangazi Posta Kodu
İhsangazi Posta Kodu