İçeriğe geç

Iğdır Yol Tarifi

Iğdır yol tarifi; yazımızda öncelikle Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır’a nasıl gidilir? Iğdır yol tarifi? Iğdır yol haritası? Iğdır İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır İli Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yetmiş üçüncü şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır. Iğdır ilinin Kuzeyinde Kars, batısında Ağrı illeri bulunmaktadır. Iğdır ili Karasal iklimine sahiptir. Iğdır ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Iğdır ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 199.442 nüfusa sahiptir.

Iğdır ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Iğdır’a Nasıl Gidilir? 

Iğdır’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Iğdır’a gelebilirsiniz. Iğdır karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1514 km, Ankara’ya yaklaşık 1165 km, İzmir’den ise yaklaşık 1747 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Iğdır Şehir Merkezinde yer alan Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’na gidebilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.

Iğdır Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Iğdır Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Iğdır İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Iğdır iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Iğdır ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Iğdır İlçeleri

  • Aralık
  • Karakoyunlu
  • Tuzluca