İçeriğe geç

Iğdır Merkez Yol Tarifi

Iğdır Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Iğdır Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Merkez’e nasıl gidilir? Iğdır Merkez yol tarifi? Iğdır Merkez yol haritası? Iğdır Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır Merkez İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır’ın ilçesi olan Iğdır Merkez, Iğdır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Iğdır Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak   1.273 km2’dir. Iğdır Merkez ilçesinin rakımı ise 860 m olarak hesaplanmıştır. Iğdır Merkez ilçesinin Kuzeyinde Karakoyunlu ve Ermenistan, doğusunda Aralık, batısında Tuzluca, Güneyinde ise Ağrı ilçeleri bulunmaktadır. Iğdır Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Iğdır Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Iğdır Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 140.267 nüfusa sahiptir.

Iğdır Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Iğdır Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Iğdır Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Iğdır Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Iğdır Merkez’e Nasıl Gidilir? Iğdır Merkez Yol Tarifi

Iğdır Merkez’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Iğdır Merkez’e gelebilirsiniz. Iğdır Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1.558km, Ankara’ya yaklaşık 1.195 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.910 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Iğdır Şehir Merkezinde yer alan Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’na gidebilirsiniz. Iğdır Şehit Bülent Aydın Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Iğdır Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.