İçeriğe geç

Hatay Iğdır Arası Kaç KM

Hatay Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Iğdır arası kaç km? Hatay Iğdır arası kaç saat? Hatay Iğdır yol tarifi? Hatay Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Iğdır Arası Kaç KM

Hatay Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1016 km’dir. Hatay Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 779 km’dir.

Hatay Iğdır Arası Kaç KM

Hatay Iğdır Arası Kaç Saat

Hatay Iğdır arası kaç saat; Hatay Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1016 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 779 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 32 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 32 dakika

Hatay Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1016 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 82 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.