İçeriğe geç

Hakkâri Iğdır Arası Kaç KM

Hakkâri Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Iğdır arası kaç km? Hakkâri Iğdır arası kaç saat? Hakkâri Iğdır yol tarifi? Hakkâri Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Iğdır Arası Kaç KM

Hakkâri Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 427 km’dir. Hakkâri Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 263 km’dir.

Hakkâri Iğdır Arası Kaç KM

Hakkâri Iğdır Arası Kaç Saat

Hakkâri Iğdır arası kaç saat; Hakkâri Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 427 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 263 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Hakkâri Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 427 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.