İçeriğe geç

Gümüşhane Iğdır Arası Kaç KM

Gümüşhane Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Gümüşhane ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gümüşhane Iğdır arası kaç km? Gümüşhane Iğdır arası kaç saat? Gümüşhane Iğdır yol tarifi? Gümüşhane Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gümüşhane ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane Iğdır Arası Kaç KM

Gümüşhane Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 488 km’dir. Gümüşhane Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 393 km’dir.

Gümüşhane Iğdır Arası Kaç KM

Gümüşhane Iğdır Arası Kaç Saat

Gümüşhane Iğdır arası kaç saat; Gümüşhane Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 488 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Gümüşhane Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Gümüşhane Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 393 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Gümüşhane Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gümüşhane Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 488 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gümüşhane Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gümüşhane Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.