İçeriğe geç

Giresun Iğdır Arası Kaç KM

Giresun Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Giresun ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Giresun Iğdır arası kaç km? Giresun Iğdır arası kaç saat? Giresun Iğdır yol tarifi? Giresun Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Giresun ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Giresun Iğdır Arası Kaç KM

Giresun Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 647 km’dir. Giresun Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 492 km’dir.

Giresun Iğdır Arası Kaç KM

Giresun Iğdır Arası Kaç Saat

Giresun Iğdır arası kaç saat; Giresun Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 647 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Giresun Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Giresun Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 492 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Giresun Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Giresun Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 647 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Giresun Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Giresun Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.