İçeriğe geç

Gaziantep Iğdır Arası Kaç KM

Gaziantep Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Iğdır arası kaç km? Gaziantep Iğdır arası kaç saat? Gaziantep Iğdır yol tarifi? Gaziantep Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Iğdır Arası Kaç KM

Gaziantep Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 844 km’dir. Gaziantep Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 662 km’dir.

Gaziantep Iğdır Arası Kaç KM

Gaziantep Iğdır Arası Kaç Saat

Gaziantep Iğdır arası kaç saat; Gaziantep Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 844 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Gaziantep Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 662 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 22 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 22 dakika

Gaziantep Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 844 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.