İçeriğe geç

Eskişehir Iğdır Arası Kaç KM

Eskişehir Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Iğdır arası kaç km? Eskişehir Iğdır arası kaç saat? Eskişehir Iğdır yol tarifi? Eskişehir Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Iğdır Arası Kaç KM

Eskişehir Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1404 km’dir. Eskişehir Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1155 km’dir.

Eskişehir Iğdır Arası Kaç KM

Eskişehir Iğdır Arası Kaç Saat

Eskişehir Iğdır arası kaç saat; Eskişehir Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1404 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1155 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Eskişehir Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1404 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 78 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 113 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.