İçeriğe geç

Erzurum Iğdır Arası Kaç KM

Erzurum Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Iğdır arası kaç km? Erzurum Iğdır arası kaç saat? Erzurum Iğdır yol tarifi? Erzurum Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Iğdır Arası Kaç KM

Erzurum Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 290 km’dir. Erzurum Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 238 km’dir.

Erzurum Iğdır Arası Kaç KM

Erzurum Iğdır Arası Kaç Saat

Erzurum Iğdır arası kaç saat; Erzurum Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 290 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 238 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Erzurum Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 290 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.