İçeriğe geç

Erzincan Iğdır Arası Kaç KM

Erzincan Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Iğdır arası kaç km? Erzincan Iğdır arası kaç saat? Erzincan Iğdır yol tarifi? Erzincan Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Iğdır Arası Kaç KM

Erzincan Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 475 km’dir. Erzincan Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 390 km’dir.

Erzincan Iğdır Arası Kaç KM

Erzincan Iğdır Arası Kaç Saat

Erzincan Iğdır arası kaç saat; Erzincan Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 475 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Erzincan Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 390 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Erzincan Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 475 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.