İçeriğe geç

Elazığ Iğdır Arası Kaç KM

Elazığ Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Iğdır arası kaç km? Elazığ Iğdır arası kaç saat? Elazığ Iğdır yol tarifi? Elazığ Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Iğdır Arası Kaç KM

Elazığ Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 km’dir. Elazığ Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 438 km’dir.

Elazığ Iğdır Arası Kaç KM

Elazığ Iğdır Arası Kaç Saat

Elazığ Iğdır arası kaç saat; Elazığ Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Elazığ Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 438 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Elazığ Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.