İçeriğe geç

Edirne Iğdır Arası Kaç KM

Edirne Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Iğdır arası kaç km? Edirne Iğdır arası kaç saat? Edirne Iğdır yol tarifi? Edirne Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Edirne Iğdır Arası Kaç KM

Edirne Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1760 km’dir. Edirne Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1485 km’dir.

Edirne Iğdır Arası Kaç KM

Edirne Iğdır Arası Kaç Saat

Edirne Iğdır arası kaç saat; Edirne Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1760 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 21 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1485 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

19 saat 30 dakika

Otobüs ile;

21 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 30 dakika

Edirne Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1760 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 97 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 141 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.