İçeriğe geç

Diyarbakır Iğdır Arası Kaç KM

Diyarbakır Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Iğdır arası kaç km? Diyarbakır Iğdır arası kaç saat? Diyarbakır Iğdır yol tarifi? Diyarbakır Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Iğdır Arası Kaç KM

Diyarbakır Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 537 km’dir. Diyarbakır Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 400 km’dir.

Diyarbakır Iğdır Arası Kaç KM

Diyarbakır Iğdır Arası Kaç Saat

Diyarbakır Iğdır arası kaç saat; Diyarbakır Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 537 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Diyarbakır Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 400 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Diyarbakır Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 537 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 43 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.