İçeriğe geç

Denizli Iğdır Arası Kaç KM

Denizli Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Iğdır arası kaç km? Denizli Iğdır arası kaç saat? Denizli Iğdır yol tarifi? Denizli Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Iğdır Arası Kaç KM

Denizli Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1596 km’dir. Denizli Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1316 km’dir.

Denizli Iğdır Arası Kaç KM

Denizli Iğdır Arası Kaç Saat

Denizli Iğdır arası kaç saat; Denizli Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1596 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1316 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 15 dakika

Denizli Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1596 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 88 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 128 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.