İçeriğe geç

Çorum Iğdır Arası Kaç KM

Çorum Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Iğdır arası kaç km? Çorum Iğdır arası kaç saat? Çorum Iğdır yol tarifi? Çorum Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Çorum Iğdır Arası Kaç KM

Çorum Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 939 km’dir. Çorum Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 776 km’dir.

Çorum Iğdır Arası Kaç KM

Çorum Iğdır Arası Kaç Saat

Çorum Iğdır arası kaç saat; Çorum Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 939 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 776 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 32 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 32 dakika

Çorum Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 939 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.