İçeriğe geç

Çankırı Iğdır Arası Kaç KM

Çankırı Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Iğdır arası kaç km? Çankırı Iğdır arası kaç saat? Çankırı Iğdır yol tarifi? Çankırı Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Iğdır Arası Kaç KM

Çankırı Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1095 km’dir. Çankırı Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 889 km’dir.

Çankırı Iğdır Arası Kaç KM

Çankırı Iğdır Arası Kaç Saat

Çankırı Iğdır arası kaç saat; Çankırı Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1095 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 889 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 41 dakika

Çankırı Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1095 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.