İçeriğe geç

Burdur Iğdır Arası Kaç KM

Burdur Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Iğdır arası kaç km? Burdur Iğdır arası kaç saat? Burdur Iğdır yol tarifi? Burdur Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Burdur Iğdır Arası Kaç KM

Burdur Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1495 km’dir. Burdur Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1218 km’dir.

Burdur Iğdır Arası Kaç Saat

Burdur Iğdır arası kaç saat; Burdur Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1495 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1218 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 7 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 7 dakika

Burdur Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1495 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 83 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 120 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.